خانه / دسته‌بندی نشده / 65 درصد پست های اداری دادگستری البرز خالی است

65 درصد پست های اداری دادگستری البرز خالی است



به گزارش ایرنا، احمد فاضلیان روز شنبه در مراسم تجلیل از کارمندان نمونه دادگستری استان البرز گفت: 2 هزار و 20 پست مصوب در بخش اداری دادگستری استان وجود دارد این در حالی است که از این تعداد 1 هزار و 300 پست بلا تصدی است و جبران این کمبود بر دوش دیگر کارمندان است.
وی حجم پرونده‌های ورودی را متناسب با ساختار اداری و قضای استان ندانست و بیان داشت: ورود سالانه بیش از 400 هزار پرونده به محاکم استان، فشار سختی به همکاران در بخش قضایی و اداری وارد کرده تا جایی که در برخی شهرستان‌ها برای حل مشکل کمبود نیرو ناچار به استفاده از نیروهای ارگان‌های دیگر شده‌ایم.
فاضلیان گفت: این امر می‌تواند با توجه به حساسیت ماموریت دستگاه قضایی، تبعات سوء داشته باشد.
وی ادامه داد: در دادگستری استان همواره توصیه کرده‌ایم که با وجود فشار کاری زیاد و پرونده‌های خاص که بعضا در روحیه کارکنان تاثیر می‌گذارد در برخورد با ارباب رجوع، شأن و کرامت انسانی آنان توجه شود و پرسنل سنگ صبور مشکلات مردم باشند.
رئیس کل دادگستری البرز افزود: البته مسئولان قول مساعد داده‌اند که بخشی از این مشکل با جذب نیروهای جدید تا پایان سال شود برطرف شود .
فاضلیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه‌های هدفمند دشمنان برای زیر سئوال بردن سلامت دستگاه قضایی گفت: باید برای مقابله با این برنامه دشمن، خدمات دستگاه قضایی و مبارزه آن با کانون‌های قدرت و ثروت اطلاع‌رسانی شود.
وی افزود: در استان البرز برای تخریب چندین بنای غیرمجاز فشار زیادی به دستگاه قضایی استان وارد شد ولی قضات در اجرای قانون مصمم بودند و با وجود فشارها تخریب‌ها انجام شد.
7414/ 6155خبرنگار:وحیده عسکری**انتشار دهنده: محمد عزیزپور



انتهای پیام /*










درباره gohari

پاسخ دهید